Leden 2017

Stávka elektroniky

19. ledna 2017 v 12:15 | 4kocour4 |  Oznámení
Tak se nám ten život zase sesypal... Vynechám osobní problémy a skočím na to proč se nemůžu věnovat blogu.
V noťasu mi definitivně odešla grafika a novou grafku/notebook budu mít nejdřív do měsíce.
Ok. Můžu aspoň přes týden fotit a o víkendu to naházet doma na desktopu....
To je další problém. Odešel mi i mobil....Prostě spadl, vypnul se....Ok, to by nebyl problém, ale přerušilo se i spojení baterky se zbytkem telefonu, takže taky nic...No a vzhledem k tomu že je to čínskej mobil (THL 5000) tak mi ho v Brně nevezmou a zbývá mi Blansko...Jenže, samozřejmě, nikdo si jen pro mobil nepřijede a já nemám čas tam z Brna zajet, musím se učit. Takže ho tam dám až v pátek...No a samozřejmě mi ho ani nikdo nedoveze, takže ho získám až příští pátek...
Takže do té doby... Nwm...

Kozouriz´s Sillythings! Ep.8

14. ledna 2017 v 8:00 | 4kocour4 |  Sillythings
No, po delší neplánované pauze tu máme další epizodu Sillythings! Jéj! Evidentně to v co jste všichni doufali... Heh :)


Vyhodnocení Retro soutěže

12. ledna 2017 v 8:09 | 4kocour4 |  Soutěže
Ták, komplikace se objevily, projevily a odezněli. (Píšu to z kompu ve škole, připravím články do zásoby doma o víkendu, ale pojedeme mimo program tak 2 týdny než mi dorazí nový noťas.)

Takže, dle vás jsou oba výtvory stejně dobré! Ovšem, tak lehké to mít nebudete, nechte mě zamíchat trochu bodíky...(Zahrajeme si na Brumbála xD)

Takže, bod za originalitu získává Toxic! (Pro vysvětlení s pozdějš
Bod za složitost nezískává nikdo, myslím že oba jsou svým způsobem stejně složité.
Backstory napsali oba. Původně jsem chtěl dát 0,5 bodu Toxicovi a 1 bod Deerovi vzhledem k tomu že jeho se mi zdál o něco lepší, ale vzhledem k tomu že jsem to nepsal do původních pravidel tak mi to nepřišlo fér, takže oba získávají +1 bod.

Tak a vede Toxic! se 4 body, za ním Deer se 3!

Ovšem dovolte mi ještě pár bodů. Toxicův výtvor mi připadá...Tak lehce...Splácané díly do nějakého tvaru s technickou funkcí, za kterou mu musím dát alespoň 0.5 bodu. Deerův výtvor na mě ovšem působí tím správný Old School lookem, neskutečně mi připomíná nějakého Temného Lovce, takže za celkový Retro feel má +1 bod.
Taky mu musím dát alespoň 0.5 bodu za nezvyklý, ale stále skvělý colorscheme a originální, u humanoida neviděnou stavbu těla. (Alespoň ty nohy jsem ještě nikdy neviděl. Zbytek jsem už párkrát někde zahlédl.)

Takže, Trojitá Retro soutěž nám končí REMÍZOU!

V komentech mi dejte vědět co chcete na diplom :3 xD

Kozouriz´s Sillythings! Ep.7

9. ledna 2017 v 20:00 | 4kocour4 |  Sillythings
Ať se vám to líbí nebo ne, ale díky Gelu-Nuimu a Stroivanovi si můžete užít dalších 5 epizod! :D (-2 co už byly xD)


Uzávěrka Retro soutěže

8. ledna 2017 v 22:01 | 4kocour4 |  Soutěže
Ták, zapojili se jen 2 "tvorové", což je škoda, no nadruhou stranu je super že se zapojili dokonce 2 "tvorové"! :D

C.Č. !!!

Kozouriz´s Sillythings! Ep.6

8. ledna 2017 v 20:00 | 4kocour4 |  Sillythings
Mezitím, v alternativní dimenzi...
Copyright by Gelu-Nui


Krany a Krany-Kal 3.1.2017

8. ledna 2017 v 12:00 | 4kocour4 |  Moje Sbírka
Dlouho jsem se nechlubil, ne? xD
Takže, hlavní sbírka. Těch fialových Kran mám víc, ale ty druhé jsou ty světlejší a nechci aby se mýchaly, je příšerný je rozeznat. Pokud máte nějakou co mi chybí, ozvěte se ;) (Chybí mi 29 z 96...To není tak zlý, ne? :D

Raping broken things

7. ledna 2017 v 20:00 | 4kocour4 |  Moje Výtvory
Ne, ani náhodou jsem neodhalil Lexyin comeback a název povídky kterou momentálně sama (jen s občasnými ásahy) píše....
Jde o to jak jsem zkoušel jiný barvy na zničení mold...
Kochejte se...
V moldu...

Neelementární Toa

7. ledna 2017 v 12:00 | 4kocour4 |  Stopařův průvodce po Storyies of Infinity
Nebo také umělý Toa. Byly to výtvory Bio robotického inženýrství Republiky když potřebovala nové vojsko (Vahki nebyli moc účiní pokud přišlo např. na boj s Makuty, nebo vyšetřování vražd) a Toa nebylo dostatek pro pokrytí tak velkého území a ztráty Matoranů byly příliš velké.
Jejich spojení s elementy bylo umělé, tudíž nebylo tak silné jako u skutečných Toa, ovšem jejich masky byly na stejné úrovni s Toa. (Jejich zacházení s nimy většinou na úrovni Toa nebylo)
Jakožto vojáci Republiky měli ihned přístup k vojenským typům modulárního brnění (Něco jako Nuva brnění, jen slabší a neschopné se adaptovat na jiné podmínky), ovšem v důsledku toho že byly stvořeni Republikou, nemohli z armády odejít. Proto ze začátku vznikalo několik rebelujícíhc se skupin. Zatímco někteří Toa dezertovali na nějaké ostrovy s menší Republikovou aktivitou, jiní se přidávali do vzbouřeneckých skupin nebo k lovcům odměn a škodili Republice. Později bylo Matoranskou Radou stanoveno že i oni mají právo na život a tak po 4 letech povinné služby mohli odejít žít do civilu. (Pokud nebyla válka)

C.Č.

Kozouriz´s Sillythings! Ep.5 - Speciál

6. ledna 2017 v 20:00 | 4kocour4 |  Sillythings
A je to tady, první speciál! Wow...To je co? Nejdřív jsem začal s lameass story...Pak sliboval sliboval, nic nic...A páni...Po roku a půl (No, roku a třičtvrtě na tomto blogu, 2 letech mé celé BB aktivity xD) vychází parodie a story současně! Nevím jak vy, ale já si připadám jak za starých časů :¨) Fňuk :D

Umělá ruka V2

6. ledna 2017 v 12:00 | 4kocour4 |  Stopařův průvodce po Storyies of Infinity
Toto je pokročilá verze původní robotické ruky, která kdysi způsobila velký rozruch, hlavně v armádě, kde robotcké končetiny umožňovaly aby zmrzačení vojáci pokračovali dál ve službě a umožňovaly zjizveným veteránům normální život.
Narozdíl od první verze která patřila výjmečně D.F.S.M. (Devices for smart Matorans) Industries se plány druhé verze kvůli změnám v zákonech Republiky dostaly do rukou komukoliv kdo se zvedl a zašel na patentový úřad. V důsledku toho vzniklo mnoho verzí od různých společností, některé jen čisté vykrádačky a jiné kompletně nové ruce s mnoha užitečnými i podivnými funkcemi.
Naoproti verzi 1 měla mnoho vylepšení, kromě rychlejších reakční doby i zvýšenou sílu a odolnost (existovaly i varianty o 50-150% silnější a odolnější které byly vyvinuty pro armádní účely),

Co chystám do budoucna?

6. ledna 2017 v 0:26 | 4kocour4 |  Oznámení
Klasický informační článek, jen proto že rád plánuji a myslím že jsme už dlouho žádný neměli xD

Takže, jak asi víte, plánuji vydávat 2 články denně do 8.1., kdy mi končí volno a opět odjedu do Brna a budu se muset šrotit aby mě vůbec pustili kk maturitě... Jako bych k ní snad chtěl...
No, každopádně- Zítra vás čeká:

Ukázka ze SoI techniky- Prostetická ruka V2 zítra v 12:00 a speciál Sillythings v 20:00 (Dlouhý a vtipný...Dejte tomu šanci ;) )

Pozítřku je sobota...Takový krásný, povznášející den... A jako dárek pro vás mám...Hned 3 články!
Vyjasnění cože to je Neelementární Toa, malý článek o malých, roztomilých věcech, který vás nadchne a udělá velkými (Pokud se dostanete přes první odstavec xD) v 15:00 a Recenze The Art of Bionicle v 20:00!

No a neděle...Smutný to den...Takže pro své rozveselení se pochlubím sbírkou Kran ve 12:00 a pro vaše rozveselení uzavřu soutěž o nejlepší Retro Moc a vyhlásím hlasování do dalšího dílu Sillythings v 20:00!

No a pak najedeme na nový týden kdy už nebudu doma...Ale to neznamená skon aktivity! Mám článků že nevím který vám chci dřív ukázat.

Mám nachystané asi 10 dílné story s rozsahem 40-60 fotek na díl, díky Gelu-Nuiovi a Stroivanovi jsem mohl nafotit spoutu Sillythings a epočítám věci jako výtvory, takže...Troufnu si tvrdit že mám materiál nejmíň na 2 týdny.
Pro program do budoucna C.Č.

Učím se kreslit...

5. ledna 2017 v 20:00 | 4kocour4 |  Moje Výtvory
Heyaaaa, tak mi konečně došli ty barvy na plast... Teda, došli ve středu, nwm kdy tenhle článek vyjde xD
Každopádně, výsledky jsou zatím super. Teda, barva drží a pracuje se s ní celkem dobře..To jen já s ní neumím pracovat xD
Popravdě nechápu proč set 9 barev a laku stojí tolik jako jedna barva od Game Workshopu...
Toto byla původně hlava s hnědýmy vlasy a obočím...hotovo...Natřel jsem ji našedo (Protože mám asi 3 figurky s kaštanovými a 4 s hnědými vlasy) a pak mě napadlo...Když už chci aby vypadal staře, co bradka? A knír? A vzniklo toto..A popradě jsem spokojený :D (Ve skutečnosti nevypadá tak hrozně jak na fotce xD)

Příhoda z natáčení "High Voltage"

5. ledna 2017 v 18:00 | 4kocour4 |  Vtipy (Bionicle)
No...To High Voltage je asi jen pracovní název. Ale každopádně se stala taková vtipná situace když jsem fotil, tak jsem si řekl že to dám na blog.
Nelix: No jó, jen se smějte, invalidovi! Tak mi upadla noha a co!

Vím, blbost xD

Expanding stories

5. ledna 2017 v 15:19 | 4kocour4 |  Stopařův průvodce po Storyies of Infinity
WTF? WTF Kocoure, jak můžeš rozšiřovat něco co neexistuuje jinde než v tvé hlavě a několika megabajtovým notepadu?
No...Nechctě mě mluvit...Vím že to děláte neradi, ale...Pšššt xD

Expanding stories jsou příběhy co jen minimálně (Většinou) zasahují do hlavního děje SoI, například Origin story, nebo dobrodružství postavy která pro to má potenciál.

Jejich krása je v tom že můžu rychle realizovat nápady které by v SoI zabraly desítky dílů než bych se k nim dostal a jak víme SoI připravuji již třetím rokem, no poslední rok bohužel víc digitálně než fyzicky a můj reálný odhad je že s kýmkoliv se tu (jestli...Snad) setkám za dva roky se jich možná i dočká.

C.Č. pro plánované a hotové Expanding Stories

Poznámka pod čarou: Stále nás čeká článek v 20:00, tentokrát o úpravě dílů

Kozouriz´s Sillythings! Ep.4

5. ledna 2017 v 12:00 | 4kocour4 |  Sillythings
Wow a je tady 4 epizoda! A cítím že bychom si mohli brzy dát speciálek :3
Enjoy!


Toa Helryx

4. ledna 2017 v 20:40 | 4kocour4 |  Moje Výtvory
Mocná Toa Helryx. Potřebuje představovat? Pokud ano tak jen rychle. Je to první Toa, byla u zrodu a výcviku Toa Mata a je členkou Řádu Mata-Nui

Team Green

4. ledna 2017 v 12:00 | 4kocour4 |  Stopařův průvodce po Storyies of Infinity
Team Green byl elitní tým Toa skládající se z neelementárních Toa používající zelené brnění. Většina týmu měla nějaké robotické vylepšení v důsledku ztráty končetin v misích a obecně v týmu panovala atmosféra že "nevylepšené" členy nazývaly "Mlíčňáky"

C. Č.


3 nová plemena Visoraků

3. ledna 2017 v 20:00 | 4kocour4 |  Moje Sbírka
No, tohle jsem udělal z Visoraků co jsem měl navíc už před pěkně dlouhou dobou xD.

Kozouriz´s Sillythings! Ep.3

3. ledna 2017 v 12:00 | 4kocour4 |  Sillythings
Poznámka: Udělal jsem menší rozšádu. Řekl jsem si že nepotřebujete 2 "wiki" články ze SoI, tak jsem ten z 12:00 přesunul na zítra na 12:00, Sillythings na 12:00 a "mega" článek na 20:00.

Wow, už třetí díl! (A první co není v 20:00)